Audiobooki są bardzo skutecznym sposobem na doskonalenie języka angielskiego, szczególnie gdy są dostępne za darmo. 😉  Słuchając regularnie wzbogacasz słownictwo, uczysz się poprawnej wymowy, rozwijasz rozumienie ze słuchu, a także „myślisz” w języku angielskim. Możesz słuchać w drodze do pracy, na spacerze, na siłowni, czy sprzątając dom. Poniżej znajdują się strony zawierające bezpłatne audiobooki w języku angielskim. Każda ze stron oferuje tysiące nagrań literatury światowej, bestsellerów, powieści, poezji oraz sztuk teatralnych. Wszystkie poniższe pozycje są do pobrania bezpłatnie i legalnie, więc zachęcam do słuchania.

Open Culture

W mojej opinii najlepsza i najciekawsza strona, z której możesz ściągnąć ebooka i słuchać w języku angielskim takich pisarzy jak: Mark Twain, Ernest Hemingway, Arthur Conan Doyle The Mystery of Cloomber , Joseph Conrad Heart of Darkness, George Orwell,  Shakespeare, H.G. Wells.

LibriVox

LibriVox nagrywa i udostępnia nieodpłatnie audiobooki. Znajdziesz tu takie pozycje jak War and Peace  Leo Tolstoy, czy  Leaves Of Grass Walt Whitman.

LoyalBooks

Są tu darmowe audiobooki i ebooki literatury światowej. Strona zawiera takie pozycje jak Alice’s Adventures in Wonderland Lewis Carroll, The Adventures of Tom Sawyer Mark Twain i wiele innych.

Mind Webs

Bardzo interesująca strona, zawiera 30 minutowe słuchowiska radiowe oparte na najpopularniejszych opowiadaniach science-fiction, tak zwane „old-timers”.

StoryNory

Strona ta oferuje bezpłatne audiobooki i opowiadania dla dzieci, bajki, baśnie.  Jeśli lubisz baśnie braci Grimm, baśnie Tysiąca i Jednej Nocy,  na przykład  Aladdin’s Lamp , StoryNory jest także dla Ciebie.

Project Gutenberg

Klasyczna strona z bezpłatnymi audiobookami. W ofercie znajdziesz pozycje czytane przez lektora (human-read), a także przez komputer (computer-read). Znajdziesz tu Jane Eyre Charlotte Bronte, lub Jane Austin Pride and Prejudice.

Scribl (dawniej PodioBooks)

Na tej stronie znajdziesz najnowsze wydania literatury współczesnej, wiele pozycji czytanych jest przez autorów. Te bezpłatne audiobooki udostępniane są w formie odcinkowej, więc wspaniale pasują do słuchania np. w drodze do pracy. Scribl zachęca też swoich słuchaczy do wspomagania finansowego autorów książek, z czego pisarze otrzymują 75% wpłaty. Ale jest to nieobowiązkowe, jedynie formą naszego uznania dla ich pracy.